Rüya Evler – ABD, Kaliforniya

Rüya Evler – ABD, Kaliforniya… “Rüya Evler” bölümümüzde bu kez Kaliforniya’daki muhteşem plaj evini getiriyoruz karşınıza. Laguna Plajı’nın olağanüstü havasının sardığı plaj ev, uçsuz bucaksız okyanus manzarasıyla âdeta büyülüyor. Horst Architects ve Aria Design tarafından tasarlanan rüya ev, yaklaşık 8 bin metrekarelik bir alan üzerine kurulu. Konforun ön planda tutulduğu plaj ev, Laguna’nın görkemli kıyı kayalıklarının üzerinde yer alıyor. Bir tatil evi olarak planlanan yapı, manzaranın tüm cömertliğini göstermesi için kurgulanmış. Kullanılan geniş camlarla, hem gün ışığını yeterince alması hem de manzaranın tüm ışıltısını evin içine konuk etmesi sağlanmış. Böylelikle manzaranın sınırsızlığı elde edilmiş bu olağanüstü “rüya ev”de.

Tek bir avlu üzerine kurulu yapıyla ayrı bölgeler oluşturulmuş. Geniş bir terasın kurgulandığı plaj evinde kullanılan doğal taşlarla serinlik hissi elde edilmiş. Cam ve doğal taşın ön plana çıktığı yapıda, malzemelerin uyumluluğu göze çarpıyor.

Manzaranın evin neredeyse tüm alanlarından rahatlıkla seyredilmesinin sağlandığı yapıda, sürgülü kapılarla kullanım kolaylığı yaratılmış. Doğal taş ve camın uyumu, yapıda olduğu kadar evin iç dekorasyonunda da devam ettirilmiş. Böylece ev, tüm mimarisiyle bütünleştirilerek maksimum denge sağlanmış. Toprak tonlarının seçildiği evin iç dekorasyonunda da konfor üzerine durulmuş. Rahat mobilyalar, dinlenme bölümleri, şömineler oldukça zengin bir şekilde kullanılmış ve rüya ev olmasına katkı sağlamış. Okyanus manzarasına hakim yüzme havuzunun yer aldığı terasta yer verilen doğal taş ve cam, ahşap yapı malzemelerle birleştirilmiş. Ayrıca okyanusun mavisiyle uyum sağlayan beyaz, evin iç dekorasyonunda bolca kullanılmış. Hem gökyüzünün hem de okyanusun cömertçe seyredildiği rüya ev, meditasyonun başkenti gibi…

ddekor-ruya-evler-1

ddekor-ruya-evler-2

ddekor-ruya-evler-3

ddekor-ruya-evler-4

ddekor-ruya-evler-5

ddekor-ruya-evler-6

ddekor-ruya-evler-7

ddekor-ruya-evler-8

ddekor-ruya-evler-9

ddekor-ruya-evler-10

ddekor-ruya-evler-11

ddekor-ruya-evler-12

ddekor-ruya-evler-13

ddekor-ruya-evler-14

ddekor-ruya-evler-15

ddekor-ruya-evler-16

ddekor-ruya-evler-17

ddekor-ruya-evler-18

ddekor-ruya-evler-19

ddekor-ruya-evler-20

ddekor-ruya-evler-21

ddekor-ruya-evler-22