Rüya Evler-İspanya, Madrid

Madrid’in sakin bir sokağında kurulu bu muhteşem ev, modern yapısı ve masalsı görünümüyle büyülüyor. Mansard tipi çatıyla bütünleştirilen kırmızı baca, evin en dikkat çekici mimari unsurlarından. Ön bahçesinde bulunan modern veranda ise hem mimari dokuya katkı sağlamış hem de büyük havuzla bütünleştirilmiş. Oldukça geniş tutulan havuz ise tüm evin yansıyan aksini heybetli kılıyor. 21’inci yüzyılın çarpıcı ve çağdaş konutu, aynı zamanda iPhone ve iPad ile kontrol edilebiliyor. Aydınlatma, perde, alarm, kapalı müzik sistemi tamamen akıllı teknolojilerle yönetilebiliyor. Ayrıca mevsimlere göre aydınlatma ve perdeler de otomatik olarak yönetiliyor. Jeotermik iklim kontrol sistemi ve ekolojik duvar kaplamasıyla donatılan ev aynı zamanda çevre dostu malzemelerle inşa edilmiş.
Evin iç mekanında, tıpkı dış mekanda olduğu gibi modern bir şekilde bütünleştirilmiş. Açık alanlarda olabildiğince ekolojik unsurlara vurgu yapılmış ve ferah alanlar sağlanmış. Geniş pencereler, yüksek tavanlardaki alçıpanlara yerleştirilen LED aydınlatmalar, evin tüm alanında ışığa cömertçe yer açıyor.
Bu muhteşem evin ıslak alanlarında siyah granit kullanılırken yaşam alanlarında ise sık bukle halı döşemelerle çeşitlilik sağlanmış. Oturma grubuyla oldukça geniş bir mekanda kurgulanan yatak odasında ise İran halısı göze çarpıyor.
Havuzun etrafında dinlenme ve yeme alanları yaratılmış. Havuzu dört tarafından çevreleyen alanlar, keyfi üst düzeye çıkartmış. Lüks ev inşaatlarıyla adını duyuran İspanyol mimari şirket Hita&Partners tarafından kurgulanan ev, lüks ve yalın çizgilerle tamamlanmış.

ddekor-rüya-evler-madrid-1

ddekor-rüya-evler-madrid-2

ddekor-rüya-evler-madrid-3

ddekor-rüya-evler-madrid-4

ddekor-rüya-evler-madrid-5

ddekor-rüya-evler-madrid-6

ddekor-rüya-evler-madrid-7

ddekor-rüya-evler-madrid-8

ddekor-rüya-evler-madrid-9

ddekor-rüya-evler-madrid-10

ddekor-rüya-evler-madrid-12

ddekor-rüya-evler-madrid-13

ddekor-rüya-evler-madrid-14

ddekor-rüya-evler-madrid-15

ddekor-rüya-evler-madrid-16

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here