Sakin Yatak Odası

Sakin yatak odası, temiz, ferah ve huzur vadeden dekorasyon fikirleri ile oldukça etkileyici. ‘Sakin yatak odası’nı, ev dekorasyon fikirleri vermesi için “Haftanın Odası” seçtik.

Sakin yatak odası, seçilen renkleri, aksesuarları, mobilyaları ve tekstilleri ile son derece huzurlu bir mekan haline getirilmiş. 37 metrekarelik yatak odasının duvarlarında kum beji renk tercih edilmiş. Gün ışığının bolca girdiği yatak odasının pencerelerinde pastel mavi stor perde kullanılmış ‘Sakin yatak odası’na hakim olan krem ve toprak renkleri, mavi ile renklendirilmiş. Mavi ile yatak odasındaki sıradanlık kırılırken, sakin ve huzurlu atmosfer korunmuş. Yüksek başlıklı beyaz karyola ve yalın ev tekstilleri, odanın temiz ve ferah görünüme katkı sağlamış. Yatak başlığının hemen üzerine 3 porselen tabak ile duvar dekorasyonu yapılmış.

Karyolanın her iki yanına yerleştirilen vintage komodinlerin üzerine beyaz abajurlarla bütünlük sağlanmış. Karyolanın hemen sağında altın varaklı ayna ile şifonyere yer verilmiş. Karyolanın sol tarafında ise bir çalışma alanı kurgulanmış. Ahşap parkeler ve odanın tümüne hakim olan renklere uyum sağlaması için ahşap bir masa, keten bir sandalye ve puf konulmuş. Çalışma bölümünün olduğu bölümde resim rayları ile harika bir kişisel alan elde edilmiş.

Kum beji duvarlar, beyaz, krem ve toprak renklerin hakim olduğu sakin yatak odası, zemindeki yumuşak jüt halısı ile modern ve huzurlu bir alan olarak tasarlanmış. Tavanda kullanılan pirinç, cam boncuklu avize ve abajurlar ile aydınlatma son derece sade ve şık bir şekilde çözülmüş.

Karyolanın hemen karşısında ise bu sakin yatak odası için okuma ve dinlenme alanı kurgulanmış. Uçuk mavi bir berjer, beyaz bir tekli kanepenin hemen ortasına ahşap çay sehpası yerleştirilmiş. Bu bölümde 12 adet altın çerçeveli, mavi ve toprak renklerin hakim olduğu çiçek ve bitki resimleri ile harika bir duvar dekorasyonu kurgulanmış.

Seçilen renkleri, mobilyaları ve aksesuarları ile son derece modern  ve sakin yatak odası, huzur vadeden ambiyansı ile dikkat çekiyor. Yatak odası dekorasyon fikirleri konusunda ilham almanız amacıyla bu ‘sakin yatak odası’nı “Haftanın Odası” olarak seçtik.

sakinyatakodasi1

sakinyatakodasi2

sakinyatakodasi3

sakinyatakodasi4

sakinyatakodasi5

sakinyatakodasi6

sakinyatakodasi7

sakinyatakodasi8

 

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here