Sehpa Modelleri ve Düzenleme Tüyoları

Sehpa modelleri ve düzenleme tüyoları ile ilgili öneriler sunuyoruz size. ‘Sehpa modelleri ve düzenleme tüyoları’na göz atarak dekorasyon fikirleri ister misiniz?

Sehpa modelleri ve düzenleme tüyoları ile salonunuzun görünümünü daha şık hale getirerek konforlu alanlar yaratabilirsiniz. Salonlarda orta sehpaların hem dekorasyona hem de konfora önemli katkıları vardır. Sehpalar, oturma alanındaki boşluğu doldurarak günlük ihtiyaçları da karşılayan mobilyalardır. Ama sehpa seçerken alanın büyüklüğü, ihtiyaçları ve diğer mobilyalara uyumuna dikkat etmek gerekir. Şekli, boyutu, malzemesi, rengi, fonksiyonu gibi pek çok kriteri düşünerek sehpa seçimi yapılmalıdır.

Sehpa modelleri seçilirken neye dikkat etmeli?

Sehpa modelleri seçilirken dikkat edilmesi gereken en önemli konu, salonunuzun ölçülerine uygun olmasıdır. Genellikle büyük metrekareleri nedeniyle mağazalarda mobilyalar gözümüzde daha küçük durabilir. Büyük metrekareli mağazalarda gördüğünüz “küçük” sehpa, eve geldiğinizde odanızı kaplayarak adım atmaya yer kalmayabilir. Bu nedenle salonunuzun ve oturma alanınızın, koltuklarınızın ölçülerini çıkararak sehpa alışverişine çıkmanızı tavsiye ederiz.

sehpamodelleri27Sehpanın malzemesine de doğru karar vermelisiniz. Sehpanızın malzemesi koltuklarınıza uygun mu? Salon dekorasyonunuzun tümüne uyumlu mu? Küçük bir çocuğunuz varsa, onun için güvenli mi? Salonunuz için sehpanın malzemesine karar verirken de pek çok soru sormalısınız. Eğer küçük bir salonunuz varsa, sehpanın odayı boğmayacak bir malzeme seçmelisiniz. Örneğin akrilik ya da cam sehpalar, küçük modern salonlar için akıllı “dekorasyon fikirleri”nden… Aynı zamanda ince, neredeyse fark edilmez tabanı ile havada duruyormuş izlenimi veren sehpaları da küçük salon dekorasyonları için tercih edebilirsiniz. İnce ayaklı sehpalar, aynı zamanda desenli halılarınızı kapatmamak için de iyi bir fikir. Aynı zamanda ferahlık hissini de ince ayaklı sehpalar ile korumuş olursunuz. Eğer büyük bir salonunuz varsa, küçük orta sehpa seçimi yapmanız sizi şık sonuçlara götürmez. Salonunuzun ve oturma alanınızın ölçülerine orantılı bir şekilde sehpa seçmelisiniz.

Öte yandan kullanım alışkanlıklarınız ve ihtiyaçlarınız da sehpa modelleri seçimi yaparken son derece önemli. Eğer salonunuzda daha fazla depolama alanına ihtiyacınız varsa, altında raf olan modelleri değerlendirebilirsiniz. Sehpanızın altındaki rafa kutular yerleştirebilir, kitap ya da dergileri istifleyebilirsiniz. Ayrıca servis sehpalarını içinde barındıran sehpa modelleri de kullanım kolaylığı sağlar.

Salonunuzda her zaman oturma alanlarına ihtiyaç duyuluyorsa, seçiminizi puf sehpadan yana da yapabilirsiniz. Puf sehpaları üzerine servis tepsileri koymak için değerlendirebilir, ihtiyaç duyulduğunda oturma alanı olarak kullanabilirsiniz. Ancak puf sehpa seçerken, temizliğinin diğer modellere göre çok kolay olmadığını unutmayın.

Sehpa düzenleme tüyoları

sehpamodelleri28Sehpa modelleri ve düzenleme tüyoları, salonunuzda hem kullanım kolaylığı sağlayacak hem de dekorasyonunuzu daha güçlü hale getirecek. Sehpanızın üzerini düzenlerken, önceliklerinizi gözden geçirmelisiniz. Salonunuzun genel  dekorasyonuna uygun bir şekilde düzenleme yapmalısınız. Eğer salonunuzdaki sehpanızın, yaşayan, dinamik bir yapıda olmasını istiyorsanız, küçük ıvır zıvırlar için şık bir tepsi ya da kutuya yer verebilirsiniz. Böylelikle tüm ıvır zıvırları daha düzenli bir şekilde kullanmış olursunuz. Ayrıca kitaplar ve dergileri de kısa bloklar şeklinde kullanabilirsiniz.

Sehpanızın üzerinde daha yalın bir düzenleme tercih ediyorsanız, dekoratif objeler, şamdanlar, kısa vazolar, kül tablaları ya da şekerlik gibi dekorasyon fikirleri kullanabilirsiniz. Şık bir tepsi içine yerleştireceğiniz taşlar ve mumlar da harika duracaktır. TV seyretmek ya da konuklarınızla sohbet ederken görüş mesafenizi engellememesi için sehpanızın üzerinde kullanacağınız dekoratif objelerin basık, kısa olmalarına özen gösterin. Salonunuza canlılık getirecek düzenlemeleri de sehpanızda yapabilirsiniz. Örneğin hasır bir sepet ya da tepsiye yerleştireceğiniz minik çiçekler, kaktüsler sehpanızın üzerinde çok şık duracaktır. Sehpanız için daha yalın ve sade bir düzenleme istiyorsanız, tek ve geniş hacimli dekoratif bir obje kullanabilirsiniz.

Sehpa modelleri ve düzenleme tüyoları konusunda ilham alabileceğiniz örneklere bir göz atmanızı tavsiye ederiz. Dekorasyon fikirleri konusunda sehpa modelleri ve düzenleme tüyoları ile salonunuzu daha şık ve konforlu bir hale getirebilirsiniz.

sehpamodelleri1

sehpamodelleri2

sehpamodelleri3

sehpamodelleri4

sehpamodelleri5

sehpamodelleri6

sehpamodelleri7

sehpamodelleri8

sehpamodelleri9

sehpamodelleri10

sehpamodelleri11

sehpamodelleri12

sehpamodelleri13

sehpamodelleri14

sehpamodelleri15

sehpamodelleri16

sehpamodelleri17

sehpamodelleri18

sehpamodelleri19

sehpamodelleri20

sehpamodelleri21

sehpamodelleri22

sehpamodelleri23

sehpamodelleri24

sehpamodelleri25

sehpamodelleri26

 

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here