Üç Çocuk Bir Oda

Üç çocuk bir oda paylaşmak durumundaysa, her zaman yeterli alana ihtiyaç vardır ve dekorasyon fikirleri önemlidir. Üç ya da daha fazla çocuğa sahip ebeveynler, sınırlı alana sahip alanda yaratıcı olmak zorundadır.

Üç çocuk bir oda paylaşıyorsa yaratıcı dekorasyon fikirleri ile hem eğlenceli hem de kullanışlı bir alan yaratabilirsiniz. Küçük mekanlar sizi sınırlamasın, üç çocuklu ya da daha fazla çocuklu bir ebeveyn iseniz tek bir odayı son derece kullanışlı hale getirmeniz mümkün.

Üç çocuk bir oda dekorasyon fikirleri

Bir odayı üç çocuk paylaşıyorsa bu odanın kalabalık olması anlamına gelmez. Eğer yeterli odanız yoksa tek bir odayı çocuklarınızın konforu için eşsiz mekanlar haline getirebilirsiniz. Çocukların odalarındaki en temel ihtiyaçları uykudur. Bu nedenle konforlarını sağlamak ilk göreviniz olmalı. Onların rahat uykusunu sağlamak ve yerden tasarruf etmenin en akıllıca yolu, ranzaları seçmenizdir. Odanın ölçülerine uygun hazır ranzalar kullanabileceğiniz gibi özel tasarım ranzalar da yaptırabilirsiniz. Ranza seçerken güvenirliliği üst sırada tutmalısınız.  Ayrıca mobilya malzemesinin sağlıklı olmasına da özen gösterin. Toksik olmayan boyaların kullanıldığı mobilyalar seçmek, çocuklarınızın sağlığı açısından önemli. Mobilya seçerken her zaman depolama ihtiyaçlarınızın olacağını göz önünde bulundurun. Her mobilyanın mutlaka işlevsel özelliği olmalı. Örneğin ranza seçimi yaparken fazladan depolama alanı olanları tercih edebilirsiniz. Oyuncaklar, kitaplar ve kıyafetler için her zaman yere gereksinim duyacaksınız.

Üç çocuk bir oda paylaşımı olan mekanları eğlenceli hale getirebilirsiniz. Kırmızı, mavi, turuncu gibi canlı renklerle sıçramalar yapabilirsiniz. Duvar dekorasyon fikirleri ile eğlenceyi artırmanız mümkün. Uyku alanını kurguladıktan sonra yeterli alanınız varsa, burayı eğlence ve çalışma alanı olarak organize edebilirsiniz. Eğlenceli ve yerden tasarruflu bir oda için duvarları da kullanmanız mümkün. Açık raflar kullanarak hem aksesuarlar için yeterli alan yaratmış olursunuz hem de çocuk odası dekorasyon fikirleri ile çok şık bir oda kurgulayabilirsiniz.

Üç ya da daha fazla çocuğun ortak bir odayı kullanması zor bir görev olabilir. Ama dekorasyon fikirleri ile eğlenceli, yerden tasarruf sağlayacağınız mobilyalar kullanarak bu görevi başarıyla tamamlamanız mümkün. Üç çocuk bir oda ortak kullanımı için size fikir verecek, ilham sağlayacak örnekleri inceleyebilirsiniz. Üç çocuk oda fikirleri karşınızda…

uccocukbiroda1

uccocukbiroda2

uccocukbiroda3

uccocukbiroda4

uccocukbiroda5

uccocukbiroda6

uccocukbiroda7

uccocukbiroda8

uccocukbiroda9

uccocukbiroda10

uccocukbiroda11

uccocukbiroda12

uccocukbiroda13

uccocukbiroda14

uccocukbiroda15

uccocukbiroda16