Yaratıcı Bebek Odası

Yaratıcı bebek odası, Kanadalı bir çiftin henüz cinsiyetini bilmedikleri bebekleri için tasarlanmış. Yaklaşık 10 metrekarelik yaratıcı bebek odası, anne ve babanın oyuncakları ile süslenerek eklektik bir görünüme kavuşturulmuş.

Yaratıcı bebek odası, cinsiyeti henüz bilinmeyen bebeğin tüm ihtiyaçları düşünülerek kurgulanmış. Renkli, aksesuarlı ama son derece ferah bir görünüm kazandırılan oda, konforlu ve nostaljik öğeleriyle dikkat çekiyor. Karatahta boyası kullanılan bir duvar, bebeğin eli kalem tuttuğunda kendi duvar dekorasyon fikirlerini uygulaması için tasarlanmış. Böylelikle bebeğin duvarları dilediğince boyayabileceği, yaratıcı bir fikir ortaya çıkmış. Karatahta boyalı duvara, alfabenin olduğu bir çerçeve asılmış. Bebeğin harfleri öğrenmesi için de iyi bir fikir olmuş. Beyaz kullanılan diğer duvarlara ise su yeşili perdeler eşlik etmiş. Gün ışığının olabildiğince odaya girmesine izin verilmiş, bebek uyuduğunda da kalın perdelerin çekilerek uykusunun bölünmemesi düşünülmüş.

Ahşap, nostaljik karyola ise son derece sağlıklı ve konforlu bir yatakla tamamlanmış. Karyolanın hemen üzerine geometrik formlarda bir dönence asılmış. Karyolanın hemen yanındaki retro tel sepet ile çarpıcı bir dokunuş yapılmış. Uyku bölümünün hemen karşısına ise dikey renkli çizgili kumaşıyla son derece çarpıcı bir berjere yer verilmiş. Annenin rahat emzirmesi ve bebeğine kitap okuması için düşünülen dinlenme bölümü, yerdeki mantar oyuncaklar, duvardaki fil ile hem konforlu hem de eğlenceli… Berjerin hemen yanına yerleştirilen siyah dolap, bebeğin eşyaları için depolama alanı olarak kurgulanmış. Dolabın üzeri, ince raflarla harika bir kitap alanı olarak bütünleştirilmiş. Bu bölüm, anne ve babanın çocukluk oyuncakları, kitaplar ve okuma lambası ile tamamlanmış. Yaratıcı bebek odası kapısının arkasına nostaljik bir askı yerleştirilmiş. Uykusuz geceler için anne ve baba için bir battaniye askıya asılmış. Kapının arkası oyuncaklar için depolama alanı olarak kullanılmış. Zeminde ise geometrik desenli siyah beyaz bir halı kullanılmış. Halının rengi ve deseni, hem karatahta boyalı duvar ve dolap ile bütünlük sağlamış hem de renkli aksesuarların ortaya çıkmasına yardımcı olmuş. Odanın aydınlatması için retro tarzı büyük bir lambaya yer verilmiş.

Yaratıcı bebek odası, karatahta duvarı, aksesuarlarıyla eşsiz bir hale getirilmiş. Anne ve babanın çocukluk oyuncakları, odanın dekorasyon fikirleri açısından muhteşem aksesuarlara dönüşmüş. Cinsiyeti henüz belli olmayan bebek için yaratıcı ve eğlenceli bir oda tasarlanmış. Bu yaratıcı bebek odası, bu haftanın odası olarak karşınızda… Eğer bir bebek odası hazırlığı içindeyseniz, size ilham verecek fotoğraflara göz atmanızı tavsiye ederiz.

yaraticibebekodasi1

yaraticibebekodasi2

yaraticibebekodasi3

yaraticibebekodasi4

yaraticibebekodasi5

yaraticibebekodasi6

yaraticibebekodasi7