Yatak Odalarında En Uygun Renkler

“Yatak odalarında en uygun renkler nedir” sorusunun cevabı, aslında “sizi en rahatlatan seçimler” olmalı. Günümüzün üçte birinin yatak odasında geçtiğini hesap edersek, evin en önemli odalarından biridir… Yorgun bir günün ardından rahatlayacağımız ve yepyeni bir gün için enerji toplayacağımız yatak odalarında en uygun renklerin seçimi de hiç kuşkusuz titizlikle seçilmeli. Yatak odasının tümünü etkileyecek rengi seçerken, en uygun renklere nasıl karar vermeliyiz? İşte karşınızda bu özel mabetler için  rahatlatıcı en uygun 6 renk…

Yorgun kentli insanların en önemli mabetleridir yatak odaları. Yoğun ve stresli bir günün ardından yeni bir güne enerji toplamak için yatak odalarının önemli bir görevi vardır. Yatak odalarının birinci görevi rahatlamaktır. Yatak odalarına rahatlatıcılık katmak ise, kullanacağınız renklerden geçiyor.

Yatak odalarında en uygun renkler nelerdir?

Yatak odalarında en uygun renklerin ilk amacı rahatlatıcı olmasıdır. Konforlu bir yatak odası kurgularken yapacağınız yanlış renk seçimi, tüm çabalarınızı boşa çıkaracaktır. Peki, yatak odalarında en uygun renkler nelerdir? İşte size rahatlatan 6 renk…

1. Açık yeşil

Açık yeşilin hakim olduğu bir yatak odasına girmek, size doğada bir yürüyüş yapmanın rahatlığını hissettirecektir. Açık yeşil rengin tazelik, bahar, yaşam ile ilişkili pozitif bir etkisi vardır. Yeşilin açık tonları, dinlenmenize yardımcı olur. Ayrıca açık bambu yeşili de konforlu bir yatak odası için doğru renk.

yatakodalarındaenuygunrenkler1

yatakodalarındaenuygunrenkler2

2. Açık sarı

Yatak odanızda açık sarıyı kullanmanız, beraberinde size güneş ışığını da getirecektir. İyimserlik ve mutluluk duygusuyla uyanmak için yumuşak bir renk olan açık sarı, görsel etkiye de katkı sağlar. Açık sarının tonlarıyla degrade geçişler de yapabilirsiniz.

yatakodalarındaenuygunrenkler3

yatakodalarındaenuygunrenkler4

3. Beyaz

Pek çok insana beyaz sıkıcı bir renk olarak gelebilir. Ama beyazın saflığı, masumiyeti, yatak odalarında en uygun renkler seçiminde de mükemmel bir alternatiftir. Beyaz renklerin hakim olduğu bir dekorasyonla aydıntma unsurları ve kullanacağınız aksesuarlar da dikkat çekici olacaktır. Duvarlarınızda dokulu beyaz duvar kağıtları da şık bir seçenek.

yatakodalarındaenuygunrenkler5

yatakodalarındaenuygunrenkler6

4. Koyu mor

Koyu bir mor, sağlıklı bir uyku getirecektir size. Aynı zamanda sabah kalktığınızda da yeni bir gün için ideal bir renktir. Koyu mor rengi uygulayacağınız yatak odasında oldukça gösterişli ve lüks bir dekorasyon yaratmanız mümkün.

yatakodalarındaenuygunrenkler7

yatakodalarındaenuygunrenkler8

5. Açık mavi

Tazelik ve rahatlatıcı duyguları olan yatak odasına hoş geldiniz… Açık mavinin ışığıyla rahat bir uykunun ardından güne güzel başlayabilirsiniz. Açık maviyi beyaz ile kombin de yapabilirsiniz. Ayrıca yatak odası tekstillerinde de açık mavi ve beyazı kullanarak konforunuzu artırabilirsiniz.

yatakodalarındaenuygunrenkler9

yatakodalarındaenuygunrenkler10

 6. Şeftali

Yatak odalarında en uygun renkler seçiminde, nazik, dingin, rahatlatıcı özelliğe sahip başka bir alternatif de şeftalidir. Şeftali rengi, dinlenmek ve rahatlamak için mükemmel bir atmosfer yaratır. Yumuşak tekstiller, konforlu bir yatak ve kurgulayacağınız ışık oyunlarıyla şeftali rengini de kullanabilirsiniz.

yatakodalarındaenuygunrenkler11

yatakodalarındaenuygunrenkler12

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here