Yemek Odalarına Rattan Sandalye

Yemek odalarına rattan sandalye kullanarak farklı bir görünüm yaratabilirsiniz. Genellikle bahçe ve balkonlarda kullanılan rattan sandalyeleri, yemek odaları dekorasyonu için de kullanabilirsiniz.

Yemek odalarına rattan sandalye ile harika mekanlar kurgulayabilirsiniz. Dayanıklılığı ve kolay temizlenebilmesi nedeniyle bahçe ve balkonlarda kullanılan rattan sandalyeler, iç mekanda da harika dekorasyon fikirleri veriyor.

rattan-sandalye-10Genellikle Güneydoğu Asya bölgelerinde yetişen, 185 metreye kadar çıkan uzunluğa sahip bir ağacın saplarından elde edilen rattan, günümüze kadar ulaşan en eski mobilya hammaddelerinden biri. Son derece dayanıklı, kolay temizlenebilmesi, kurtlanmaması, çürümemesi, soğuktan ve sıcaktan etkilenmemesi gibi pek çok nitelikli özelliği sahip rattan, günümüzde pek çok mobilya parçasında kullanılıyor. Bahçe ve balkonların yanı sıra iç mekanda da son derece şık bir kullanımı olan rattan sandalyeler, yemek odalarında sıcak ve eşsiz alanlar yaratılmasına katkıda bulunuyor.

Yemek masanızı rattan sandalye ya da kanepeler ile tamamlayabilirsiniz. Modern ya da klasik bir yemek masanızın tümünü ya da bir bölümünde rattan sandalyeler kullanarak harika bir yemek odası kurgulayabilirsiniz. Yemek masanızın sandalyelerinde rattan malzeme tercih ederken dikkat edeceğiniz ilk konu, uygun ölçüler olmalı. Seçtiğiniz rattan sandalye modelinin yemek masanıza uygun olması gerektiğini unutmayın. Yemek masanızın yüksekliği ve genişliği, sandalyeler için oldukça önemli. Şık bir görünüm için masanın içine yerleşmesine özen gösterin. Ayrıca oturulduğunda masanızın yüksekliğiyle uyumlu olmalı.

Günümüzde rattan sandalye modelleri konusunda zengin seçenekler mevcut. Farklı bir yemek odası dekorasyonu istiyorsanız, rattan sandalyeleri ahşap sandalyeler ile kullanabilirsiniz. Örneğin altı kişilik yemek masanızın iki sandalyesini rattan, dört sandalyesini ahşap olarak yerleştirebilirsiniz. Böylelikle modern ve farklı bir yemek odası yaratmış olursunuz. Ayrıca rattan sandalyelere yer vereceğiniz yemek odanızda rattan halı da kullanarak bütünlük sağlayabilirsiniz. Rattan sandalye kullandığınız alanda dramatik bir aydınlatma ile büyüleyici bir hale getirebilirsiniz.

Yemek odalarına rattan sandalye önerisiyle size pek çok dekorasyon fikirleri sunuyoruz. İçlerinden birini beğenebilir, hızlıca uygulayabilirsiniz.

rattan-sandalye-1

rattan-sandalye-2

rattan-sandalye-3

rattan-sandalye-4

rattan-sandalye-5

rattan-sandalye-6

rattan-sandalye-7

rattan-sandalye-8

rattan-sandalye-9

rattan-sandalye-11

rattan-sandalye-12

rattan-sandalye-13

rattan-sandalye-14

rattan-sandalye-15