Yemek Odalarında Akdeniz Esintisi

 

Yemek odalarında Akdeniz esintisi getirmek isterseniz, dekorasyon fikirleri konusunda pek çok örneği ilham almanız için karşınıza getiriyoruz.

Yemek odalarında Akdeniz esintisi getirmek için dekorasyon fikirlerine ihtiyacınız varsa size birbirinden şık örnekler sunuyoruz. Tüm ailenin bir arada toplandığı, misafirlerin ağırlandığı yemek odaları, evin önemli alanlarından biridir. Bir yemek masası ve çevresine dizilmiş sandalyelerden ibaret düşünülen yemek odaları, stilinizi ve konfor anlayışınızı yansıtır. Eğer hem şık hem de konforlu bir yemek odası kurgulamak istiyorsanız Akdeniz stilinden yararlanabilirsiniz.

Yemek odalarında Akdeniz esintisi getirmek için renk ve mobilya seçimi oldukça önemli. Aynı zamanda sofistike desenler, aydınlatma unsurları ve aksesuarlarla Akdeniz stilini güçlendirebilirsiniz. Yemek masası, sandalyeler ile birlikte kullanacağınız diğer yardımcı mobilyaların seçimine özen göstermelisiniz. Akdeniz ülkelerinin geleneksel mimarisi, kültürel özellikleri ve bitki örtüsünün yansıdığı bu stilin renkleri ise toprak, deniz ve gökyüzü renkleri… Kahverengi, sarı, turuncu, mavi, sarı ve yeşilin her tonunu yemek odalarında Akdeniz esintisi için kullanabilirsiniz. Doğal ahşap, beyaz kireç badana, Ege usulü mavi detaylar, büyük bitkiler, renkli cam detaylar, seramikler, bu stili yansıtabileceğiniz yapı taşları.

Modern ya da klasik bir Akdeniz yemek odası kurgulamanız da mümkün. Daha ağır ahşap mobilyalarla klasik bir Akdeniz yemek odası yaratabileceğiniz gibi örneğin mavi ve beyazın uyumuyla modern bir yemek odası tasarlayabilirsiniz.

Aksesuarlar ve aydınlatma unsurları ile Akdeniz stili yemek odanızı çarpıcı bir hale getirebilirsiniz. Büyük yapraklı bitkiler, palmiye figürlü aksesuarlar, denizi çağrıştıracak objelere yer verebilirsiniz. Yemek masanızın tam ortasına gelecek şekilde büyük bir sarkıt lamba da yemek odalarında Akdeniz esintisi için oldukça ideal bir fikir. Ayrıca şamdanlar ve fenerler ile de aydınlatmalarınızı zenginleştirebilirsiniz.

Yemek odalarına Akdeniz esintisi getirmek istiyorsanız birbirinden şık ve konforlu dekorasyon fikirleri ile ilham alarak uygulamaya geçebilirsiniz.

yemek-odalari-dekorasyon-fikirleri-1 yemek-odalari-dekorasyon-fikirleri-2 yemek-odalari-dekorasyon-fikirleri-3 yemek-odalari-dekorasyon-fikirleri-4 yemek-odalari-dekorasyon-fikirleri-5 yemek-odalari-dekorasyon-fikirleri-6 yemek-odalari-dekorasyon-fikirleri-7 yemek-odalari-dekorasyon-fikirleri-8 yemek-odalari-dekorasyon-fikirleri-9 yemek-odalari-dekorasyon-fikirleri-10 yemek-odalari-dekorasyon-fikirleri-11 yemek-odalari-dekorasyon-fikirleri-12 yemek-odalari-dekorasyon-fikirleri-13 yemek-odalari-dekorasyon-fikirleri-14

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here