Zikzak Duvarlar

Zikzak duvarlar ile hem eğlenceli hem de farklı bir mekan kurgulayabilirsiniz. Zikzak duvarları isterseniz duvar kağıdı isterseniz boya ile yapmanız mümkün.

Zikzak duvarlar ile harika bir duvar dekorasyon fikri… Duvarlarda geometrik desenler kullanmak son derece keyifli dekorasyon fikirleri sağlıyor. Balıksırtı görünümünde zikzaklar ile yatak odası, çalışma odası, salon ya da antre duvarlarında muhteşem bir etki yaratabilirsiniz. Duvarlarınızda zikzak desenlere yer vermek isterseniz, zikzak desenli duvar kağıtlarını kullanabilirsiniz. Duvar kağıdının desenlerini takip edebileceğiniz gibi, farklı şekillerde kullanarak da duvar dekorasyonunuzu kişiselleştirebilirsiniz.

Duvar kağıdının yanı sıra zikzak desenleri boyalarla oluşturmanız da mümkün. Maskeleme bantlarıyla dilediğiniz renklerde kendi zikzaklarınızı yapabilirsiniz. Boya ile zikzak oluşturmak için maskeleme bantları kullanarak zikzakların formuna duvarınız uygun ölçüsüne göre yerleştirmeye dikkat etmelisiniz. Öte yandan kendinden yapışkanlı rulolar da zikzak duvarlar yapmanızda işinize yarayacaktır.

Zikzak duvarlar her mekanda…

Zikzak duvarlar pek çok mekanda harika etkiler yapıyor. Örneğin antrede zikzak desenler kullanarak, evinizde harika bir ilk intiba bırakabilirsiniz. Ayrıca salondan yatak odasına, çalışma odasında çocuk odalarına dek tüm yaşam alanlarında zikzak duvarlar oluşturabilirsiniz. Ancak zikzak desenleri odanızın tüm duvarlarında kullanmaktansa, tek bir kanatta kullanmanızı tavsiye ederiz. Böylelikle odanızı boğmadan, tek bir duvar ile çarpıcılığını artırabilirsiniz. Örneğin TV’nin ya da şöminenin hemen arkasındaki duvar kanadında zikzak desenler kullanarak harika bir odak noktası kurgulayabilirsiniz.

Zikzak duvarlar için siyah beyaz kombinasyonu ile oldukça güçlü bir etki yaratabilirsiniz. Ayrıca pastel renkler de salon için oldukça elegant bir hava verecektir. Çocuk odaları, koridor ya da mutfak için birkaç rengi bir araya getirerek kullanmanız da eğlenceli bir görüntü verecektir. Seçtiğiniz renklerdeki zikzak desenleri, diğer duvar kanatlarında uygulayacağınız kontrast renklerle kombinleyebilirsiniz. Daha modern bir hava katması için zikzak desenleri büyük kullanmanızı öneririz.

Yatak odasında zikzak duvarlar yaratmak isterseniz, sıcak pastel renkleri kullanabilirsiniz. Böylelikle rahatlatıcı bir yatak odasına sahip olabilirsiniz. Örneğin beyaz ve açık gri, beyaz ve sarı renklerle muhteşem zikzaklar yapabilirsiniz. Ayrıca üçüncü bir vurgu rengi de katabilirsiniz. Beyaz ve açık gri için türkuaz eşsiz bir vurgu rengi olabilir.

Zikzak desenlerin mükemmel çizgili olmasına da gerek yok. Fırça darbeleriyle duvarlarınıza “el yapımı” görünümü verebilirsiniz. Gelişigüzel uygulanan zikzak duvarlar, özellikle çocuk odaları için iyi dekorasyon fikirleri olacaktır. Zikzak duvarlar diğer duvar kanatlarında uygulayacağınız kontrast renklerle harika bir atmosfer sağlayacaktır. Zikzak duvarlar, iyi bir odak noktası yaratırken, mobilya ve aksesuarlarınızı ön plana çıkaracaktır.

Eğer zikzak duvarlar ile farklı bir oda yaratmak isterseniz size harika örnekler sunuyoruz. Zikzak duvarlar  ilham verecektir.

zikzakduvarlar1

zikzakduvarlar2

zikzakduvarlar3

zikzakduvarlar4

zikzakduvarlar5

zikzakduvarlar6

zikzakduvarlar7

zikzakduvarlar8

zikzakduvarlar9

zikzakduvarlar10

zikzakduvarlar11

zikzakduvarlar12

zikzakduvarlar13

zikzakduvarlar14

zikzakduvarlar15

zikzakduvarlar16

zikzakduvarlar17

zikzakduvarlar18

zikzakduvarlar19

zikzakduvarlar20

zikzakduvarlar21

zikzakduvarlar22

zikzakduvarlar23

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here